• نویسنده : خبرنگار: الهام خلجی
 •  

   

  رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شوشتر گفت: در جشنواره موسیقی استان خوزستان که در اهواز برگزار شد موسیقی شوشتر بالاترین و بیشترین عناوین را توسط فرزندان برومند و هنرمند خود کسب کرد.

  به گزارش پایگاه خبری رهرونیوز،  رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار کرد: در شانزدهمین جشنواره موسیقی استان خوزستان که با حضور دکتر کلاه کج مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان و دیگر مسئولین و هنرمندان در سینماهلال اهواز برگزار گردید.

  وی افزود: درچهار رده سنی “الف،ب،ج،د” و دربخش محلی از ۱۷ نفرشرکت کننده ۱۵ نفر از شوشتر برگزیده شدند. که از این میان ۷ نفرحائز مقام و رتبه شدند و به نوعی صد درصد مقامها از آن شوشتر شد.

  علی بهرامی گفت: در رشته های آواز محلی شوشتری، آواز محلی بختیاری، آوازسنتی، تمبک، نی جفته، سنتور، تار، پیانو هنرمندان شوشتر افتخار آفرینی کردند.

  متولی فرهنگ و هنر در شوشتر در ادامه افزود: در بخش محلی شوشتر حائز ۷ مقام و در بخش سنتی دو مقام گردیدند که همگی از آموزشگاه تصنیف تنها آموزشگاه رسمی و دارای مجوز در شوشتر بودند.

  رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شوشتر اذعان داشت: حسین الهی فر، وحیدبهمن ، محمد قراباغی، وحید بهمن، فاطمه دهقانی، مائده ذرتی پور، مبین رضایی، بهارخاکپور ( آموزشگاه تصنیف) و مهیارجنابی (گروه هزاردستان)، حسام حسن زاده (گروه هزاردستان)افتخار آفرینان شوشتر در ایستگاه شانزدهم موسیقی خوزستان بودند.

  بهرامی ضمن تبریک به اهالی موسیقی استان و شهرستان شوشتر و تمجید از انجمن موسیقی شوشتر و آموزشگاه تصنیف یادآور شد:استاد مرتضی شنبه زاده که از اساتید و مفاخر حوزه ی موسیقی شوشتر محسوب می شوند در این سالها به عنوان رئیس انجمن موسیقی شهرستان و مدیریت آموزشگاه تصنیف برای استعدادیابی و پرورش نسل تازه ی موسیقی و البته احیا و ثبت موسیقی مقامی و برگزاری رویدادهای فاخر زحمات بسیاری کشیدند و افتخارآفرینی هنرمندان و دانش آموختگان این استاد نشان از روش صحیح ایشان در آموزش موسیقی و پرورش استعدادها دارد. همچنین تلاشهای استاد داوود عزیز زاده در مسیر رشد و شکوفایی موسیقی شوشتر و تاثیرشان در کسب افتخار آفرینی ها ی مذکور بسیار قابل ستایش است .

  بهرامی در پایان خاطرنشان کرد: شوشتر در حوزه های مختلف به ویژه موسیقی دارای ظرفیت های بسیاری ست و می طلبد تا توجه بیشتری به این رشته ی هنری بشود. در همین راستا و به زودی در برنامه ای از هنرمندان موسیقی و افتخار افرینان این حوزه در جشنواره موسیقی استان خوزستان به شکل شایسته ای تجلیل به عمل می آید.

   • منبع خبر : به‌ گزارش پایگاه خبری رهرونیوز