• نویسنده : خبرنگار: الهام خلجی
 • به گزارش پایگاه خبری رهرونیوز،، سردار عبدالرضا مرادحاجتی مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خوزستان پس از ادای احترام به شهدای گمنام شرکت گروه ملی صنعتی فولاد ایران و در دیدار با مهندس علی محمدی مدیرعامل شرکت ، از شناسایی پیکر پاک و مطهر یکی از شهدای گمنام آرمیده در این شرکت از طریق آزمایش ژنتیک DNA خبر داد.

  وی افزود: این شهید والامقام همراه با یک شهید دیگر به‌عنوان شهید گمنام دفاع مقدس در سال ۱۳۹۹ با حضور اقشار مختلف مردم، مسئولان استانی و جمعی از کارکنان شرکت گروه ملی صنعتی فولاد ایران در اهواز تشییع شد.

  سردار مرادحاجتی گفت: پس از برگزاری آئین تشییع، پیکر این شهید والامقام در یادمان شهدای شرکت آرام گرفت و زیارتگاه عاشقان و کارگران زحمتکش این مجموعه شد.

  مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خوزستان یادآور شد: به لطف خدا و پس از ۲ سال از زمان تشییع، پیکر یکی از شهدای گمنام آرمیده در این مکان صنعتی شناسایی شد و محرز شد که شهید «پرویز پوردل» نام دارد و از شهدای دفاع مقدس استان تهران است.

  وی بیان داشت: شهید ساکن اسلامشهر استان تهران و از نیروهای ژاندارمری سابق بود که در دوران هشت سال دفاع مقدس به سربازی اعزام شد و در دوران خدمت همراه با دیگر رزمندگان اسلام به جبهه رفت. شهید پوردل در روز ۲۱ تیرماه سال ۱۳۶۷ به فیض شهادت نائل آمد ولی پیکر پاکش در منطقه باقی ماند و جاویدالاثر شد.

  سردار مرادحاجتی گفت: پس از چندین سال غم فراق و غربت، پیکر مطهر شهید «پرویز پوردل»، با تلاش گروه‌های تفحص شهدا کشف و شناسایی شد و به‌عنوان شهید گمنام در اهواز آرام گرفت. حالا پس از گذشت ۳۴ سال از زمان شهادت، هویت پیکر مطهر این شهید والامقام از طریق آزمایش DNA شناسایی شده است.

  مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خبر داد: مراسم حضور خانواده شهید در اهواز و چگونگی آئین ادای احترام به این شهید عزیز متعاقبا از طریق رسانه های رسمی اعلام خواهد شد.

   

   • منبع خبر : به گزارش خبرگزاری دفاع مقدس