• رئیس سازمان بسیج سازندگی خوزستان، از فعالیت سه هزار گروه جهادی ۱۵ تا ۲۵ نفره در استان خبر داد و گفت: بسیج سازندگی با تشکیل قرارگاه محرومیت‌زدایی و اقتصاد مقاومتی اقدامات خوبی در این عرصه‌ها انجام داده است.

    به گزارش پایگاه خبری هنر قلم؛ سید اسلام موسوی ، شامگاه پنج‌شنبه (۲۵ اسفند ۱۴۰۱) در نشست خبری با اصحاب رسانه در حاشیه نمایشگاه طلایه‌داران اقتصاد مقاومتی و شکوه هجرت در اهواز با حضور در غرفه قرارگاه رسانه ای شهدای رسانه خوزستان ، اظهار کرد: بعد از انحلال جهاد سازندگی و ادغام آن با وزارت کشاورزی، مقام معظم رهبری دستور تشکیل بسیج سازندگی را در ۱۷ اردیبهشت سال ۱۳۷۹ دادند و از آن زمان جهادگران اقدامات بسیار خوبی در عرصه محرومیت‌زدایی ارائه داده‌اند.

    رئیس سازمان بسیج سازندگی خوزستان، با بیان اینکه بسیج سازندگی ۲ قرارگاه تشکیل داده که یکی قرارگاه محرومیت‌ زدایی و دیگری قرارگاه اقتصاد مقاومتی است، افزود: آبرسانی به روستاها، آسفالت راه‌های روستایی، ساخت خانه برای مددجویان کمیته امداد و … از جمله اقدامات بسیج سازندگی در قرارگاه محرومیت‌زدایی است.

    وی اضافه کرد: در قرارگاه اقتصاد مقاومتی نیز با اعطای وام‌های کم‌بهره و هفت ساله تا سقف ۱۵۰ میلیون از تولیدات خانگی حمایت کردیم و با این اقدام در ایجاد اشتغال و اقتصاد گام برداشتیم؛ بعد از اعطای وام نسبت به آموزش متقاضیان و دریافت مجوز فعالیت آنها نیز خدماتی ارائه داده‌ایم.

    موسوی، از فعالیت سه هزار گروه جهادی ۱۵ تا ۲۵ نفره در استان خبر داد و تصریح کرد: یکی از درخواست‌های ما این است که با حذف نقش پیمانکاران، کارها را به گروه‌های جهادی بدهند تا علاوه بر صرفه‌جویی در هزینه‌ها، گروه‌های جهادی متخصص را در عرصه‌های گوناگون وارد عمل کنیم./شبستان