• مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل از تکمیل و بهره‌برداری فاز دوم تصفیه‌خانه فاضلاب شهرک صنعتی اردبیل۲ با اعتباری بالغ بر ۷۰۰ میلیارد ریال در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

  به گزارش پایگاه خبری رهرونیوز و به نقل از تایماز نیوز، هاشم علایی در جریان بازدید از تصفیه‌خانه فاضلاب شهرک صنعتی اردبیل۲ ، از بهره‌برداری آزمایشی فاز دوم این تصفیه‌خانه خبر داد و افزود: با بهره‌برداری رسمی از فاز دوم این تصفیه خانه که ظرفیت پالایش ۲۵۰۰ مترمکعب پساب در شبانه روز را خواهد داشت، مجموع ظرفیت پالایش دو فاز به ۵۰۰۰ مترمکعب در شبانه روز افزایش خواهد یافت.
  مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل اظهار داشت: با توجه به تکمیل ظرفیت فاز نخست، اجرای فاز دوم تصفیه خانه در انتهای سال ۱۳۹۹ آغاز شد که خوشبختانه اجرای این پروژه، از پیشرفت فیزیکی بالای ۹۸ درصدی برخوردار بوده و امیدواریم طی ماه‌های آتی، با حضور مسئولان کشوری و استانی مورد افتتاح و بهره‌برداری قرار گیرد.
  وی ادامه داد: برای اجرای این پروژه مهم و تاثیرگذار زیست محیطی، اعتباری بالغ بر ۷۰۰ میلیارد ریال هزینه شده است که بخشی از این منابع، از محل اعتبارات ملی سفر ریاست جمهوری به استان اردبیل تامین شده است.
  رئیس هیات مدیره شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل از دیگر شاخصه‌های مهم این پروژه را استفاده از ظرفیت و توان بالای پیمانکاران بومی استان برشمرد و افزود: طراحی این مدول، از بهترین روش‌های احداث تصفیه‌خانه در سطح کشور بوده که این موضوع نشان از توان بالای ظرفیت فنی و مهندسی استان برای اجرای پروژه‌های مهم و تاثیرگذار دارد.
  وی ادامه داد: شهرک صنعتی اردبیل۲ به عنوان بزرگترین و مهمترین شهرک صنعتی استان، نیازمند توجه هرچه بیشتر است که امیدواریم با افتتاح فاز دوم تصفیه‌خانه فاضلاب، مشکلات پالایش پساب خروجی واحدهای تولیدی برای چند سال آتی مرتفع شود.

  • منبع خبر : روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل