• رئیس شورای اسلامی استان اردبیل گفت: با تلاش و پیگیری‌های انجام شده و ابلاغ اعضا، فعالیت صلح‌یاران شورای شهر و روستای استان اردبیل آغاز شد.
  به گزارش پایگاه خبری رهرونیوز و به نقل ازتایماز نیوز | ، مجتبی رستمی شامگاه دوشنبه در همایش صلح‌یاران استان اردبیل با تبریک حلول ماه ربیع‌الاول اظهار کرد: اعضای شوراهای استان در قالب صلح‌یاران تلاش می‌کنند تا از انباشت پرونده‌های قضائی جلوگیری کرده و در شهرها و روستاها اختلافات مردم را با نگاه صلح و سازش خاتمه دهند.

  وی تصریح کرد: در استان اردبیل در دوره ششم فعالیت شوراها سه هزار و ۱۵۶ نفر عضو شوراهای شهر، روستا و بخش هستند که در ۳۱ شهر و ۹۷۲ روستا فعالیت خود را با ترکیب اعضای شوراهای مرد و زن انجام می‌دهند.

  رئیس شورای اسلامی استان اردبیل گفت: در استان اردبیل ۳۴ شورای زن و بیش از سه هزار شورای مرد فعالیت می‌کنند که در جایگاه‌های مختلف اعم از روستاها، شهرها، بخش‌ها و شورای فرادستی استان فعالیت‌های خودشان را انجام می‌دهند.

  رستمی افزود: شوراها اولین محل رجوع مردم در شهرها و روستاها هستند و سعی می‌کنند تا دغدغه‌های خود را در حوزه‌های مختلف که مربوط به قوای مجریه، قضائیه و مقننه است، با اعضای شورا در میان گذاشته و مسائل خود را مطرح کنند.

  وی به تعامل مناسب شورای اسلامی شهرها و روستاها با مسئولان اجراییه، قضائیه و حتی مقننه اشاره کرد و ادامه داد: شورای اسلامی استان در این ۲ سال سعی کرده تا با برگزاری جلسات منظم و با همراهی مسئولان استانی زمینه حل مشکلات مردم را فراهم کرده و پیگیر مطالبات به حق آنها باشد.

  رستمی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: اعضای شورای اسلامی استان بدون برخورداری از خودروی شخصی و یا دریافت حق‌الجلسه و یا مأموریت به صورت جهادی در عرصه حل مشکلات مردم حاضر شده و در حقیقت در اوج مظلومیت سپر بلای بیان مشکلات و دغدغه‌های مردمی بوده است.

  وی اضافه کرد: ما از ابتدای فعالیت شورای ششم سعی کردیم تا پیگیر صدور کارت عضویت اعضای شوراهای شهرها و روستاها باشیم که در این زمینه انتظار می‌رود اقدامات عملیاتی در ماه‌های آینده به سرانجام برسد.

  رستمی برتری شوراهای شهر و روستای استان را در سطح ملی یادآور شد و بیان کرد: شورای روستای حور، بخش دره‌رود، شورای شهرستان گرمی و شهر سرعین به عنوان چهار نهاد شورایی برتر از این استان در سطح کشور معرفی و از آنها تجلیل شده است.

  وی در ادامه سخنان خود اظهار کرد: ۲ طرح به شورای عالی از سوی شورای استان ارائه شده که اولین طرح مربوط به تقسیم عادلانه سهم ارزش افزوده در بین شهرداری‌ها بوده تا مناطق محروم سهم بیشتری را از مالیات ارزش افزوده بگیرند.

  رستمی تصریح کرد: دومین طرح ارائه شده از شورای استان اصلاح برخی

  برخی از قوانین و مقررات شوراها است که امیدواریم با این اصلاح بزرگترین شبکه اجتماعی که مورد اعتماد و وثوق مردم است، در حل مشکلات و گره‌گشایی از نارسایی‌های شهرها و روستاها گام‌های مؤثری بردارد.

  وی به فعالیت صلح‌یاران با همراهی شوراهای شهر و روستا اشاره کرد و گفت: امیدواریم با فعال شدن این مجموعه ورودی پرونده‌ها به محاکم قضائی به حداقل برسد.

  رئیس شورای اسلامی استان اردبیل افزود: چهار شاخصه سلامت، امنیت، مشارکت و رقابت در انتخابات پیش رو بسیار مهم و حساس است و شوراها تلاش خواهند کرد تا به دور از نگاه سیاسی، جناحی و حزبی زمینه مشارکت حداکثری مردم را در عرصه انتخابات اسفندماه مهیا کنند.

  در این مراسم ابلاغ صلح‌یاران صادر و از صلح‌یاران افتخاری با اهدای لوح سپاس و هدایایی تجلیل شد.(مهر)