• نویسنده : علی کریمی
 • مدیرعامل شرکت لوله سازی اهواز از احیای کارخانه اسپیرال با هدف تحقق اقتصاد مقاومتی در تولید لوله‌های انتقال آب خبر داد.

  به گزارش  پایگاه خبری رهرونیوز، هوشنگ احمدی با بیان اینکه حمایت از تولید داخلی همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری است، گفت: کارخانه اسپیرال شرکت لوله سازی اهواز با دستور “ترکی” مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری به منظور مشارکت در تحقق اقتصاد مقاومتی و تولید خطوط انتقال آب به‌عنوان یک صنعت راهبردی و کاهش وابستگی به خارج کشور احیا شده است.
  احمدی افزود: در رابطه با سیاست‌های راهبردی دولت سیزدهم، کارخانه اسپیرال شرکت لوله سازی اهواز با هدف تولید لوله‌های طرح‌های انتقال آب از خلیج فارس و دریای عمان به فلات مرکزی کشور بعد از چندین سال وقفه وارد مدار شد.
  وی راه اندازی این کارخانه را در رابطه با شتاب در تولید لوله‌های مورد نیاز در طرح‌های محوله به شرکت لوله سازی اهواز عنوان کرد و ادامه داد: همزمان با این کار، طرح شهدای اروند به منظور تولید لوله‌های به قطر ۶۳ اینچ و ضخامت ۱۲ میلیمتر با گرید ST ۳۷ و استاندارد AWWAC ۲۰۰ در شرکت لوله سازی اهواز به پایان رسید.
  به گفته مدیرعامل شرکت لوله سازی اهواز؛ پنجاه و ششمین و آخرین کویل (کلاف) از طرح ُپل شهدای اروند به طول ۳ کیلومتر در کارخانه اسپیرال تولید و در کمترین زمان و بالاترین شرایط بهره وری انجام شد.
  مدیرعامل شرکت لوله سازی اهواز می‌گوید: احیای کارخانه اسپیرال با هدف حفظ اشتغال و تحقق سودآوری شرکت لوله سازی اهواز در دوره جدید مدیریت این شرکت برابر با برنامه توسعه محور صندوق بازنشستگی کشوری و هلدینگ صبا انرژی در راستای استفاده بهینه از اموال بازنشستگان، پس از چهار ونیم سال وقفه انجام شده است.
  وی گفت: این خط تولیدی که از اوایلِ سال ۱۳۹۸ متوقف شده بود، اکنون با پیگیری‌های انجام شده اولین طرح خود یعنی شهدای اروند را با کمترین زمان و با بهره وری مطلوب به پایان رسانده است.
  هدفگذاری ایجاد اشتغال برای ۱۵۰ نفر
  احمدی تولید لوله‌های انتقال آب منطقه شرق و فلات مرکزی کشور را از برنامه‌های آینده کارخانه اسپیرال شرکت لوله سازی اهواز مطرح کرد و افزود: ظرفیت اشتغالزایی آن برای ۱۵۰ نفر در ۲ نوبت تولید هدف‌گذاری شده است.
  وی به موقعیت جغرافیایی این واحد صنعتی به عنوان تنها کارخانه تولید کننده لوله اسپیرال در جنوب و جنوب غرب کشور که از خطِ ریلی قطار برخوردار است، اشاره کرد و ادامه داد: شبکه ریلی متصل به این واحد صنعتی، نقطه قوت این واحد صنعتی است که زمینه حمل و نقل آسان‌تر محصول به مقاصد مورد نظر را فراهم می‌کند.
  مدیرعامل شرکت لوله سازی اهواز افزایش ظرفیت تولید در شرکت لوله سازی، بهبود و افزایش سبد محصولات تولیدی را از جمله پیامد‌های مثبت راه‌اندازی مجدد کارخانه اسپیرال برشمرد و اضافه کرد: افزایش رقابت در بازار، ایجاد فرصت‌های صادراتی و حفظ اشتغال موجود شرکت لوله سازی را می‌توان از مهمترین دستاورد‌های احیاء این کارخانه است.
  وی با اشاره به فراهم شدن زمینه لازم برای حضور شرکت لوله سازی اهواز در بازار‌های صادراتی، ادامه داد: تلاش داریم با ظرفیت سازی که کارخانه اسپیرال ایجاد کرده، با جدیت بیشتری برای حضور در طرح‌های صنعت آب و نفت کشور‌های منطقه مشارکت داشته باشیم.
  کارخانه (SAWH) بزرگترین کارخانه تولید لوله به روش اسپیرال در جنوب کشور است که بالاترین ظرفیت تولید در این حوزه را دارد.
  این کارخانه با فناوری پیشرفته خود توانایی ساخت لوله‌های فولادی مورد استفاده در خطوط انتقال آب مطابق استاندارد‌های روز بین المللی را دارا است.
  کارخانه اسپیرال شرکت لوله سازی اهواز وابسته به صندوق بازنشستگی کشوری است و تولیدات در صنعت نفت، آب و کشاورزی کاربرد دارد.

   • منبع خبر : به‌ گزارش پایگاه خبری رهرونیوز